Skip to main content

Obsługa fotograficzna
placówek edukacyjnych

Niniejsza oferta dotyczy kompleksowej obsługi fotograficznej szkół i przedszkoli. Każde, nawet najbardziej nietypowe zlecenie fotograficznie nie stanowi dla nas problemu. Zaufało nam już kilkanaście szkół z terenu miasta Krakowa. W 2012 roku rozszerzyliśmy swoją działalność na całe województwo małopolskie.

Wszyscy fotografowie to osoby z wieloletnią praktyką zawodową. Na co dzień pracujemy dla trzech największych w Europie agencji fotograficznych (East News, Forum). Za pośrednictwem tych agencji wykonujemy zlecenia dla większości tytułów prasowych, portali internetowych, telewizji czy reklamodawców. Nasze zdjęcia publikowane były między innymi w: Newsweek, Viva, Życie na Gorąco, Fakt, Super Express, Jewish Tribune, New York Times, Elle, Pani, Angora, Bravo, Gala, Polityka, Wprost i w wielu innych tytułach krajowych i zagranicznych. Nasze publikacje znajdziecie Państwo również w podręcznikach szkolnych.

Dla nas liczy się JAKOŚĆ. Nie oznacza to jednak, że zdjęcia muszą być drogie.
Cenimy sobie profesjonalne podejście do każdego klienta bez względu na rodzaj zlecenia.

Oferta szkolna jest stale powiększana w miarę potrzeb. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem fotograficznym i studiem mobilnym. Współpracujemy z drukarniami wielkoformatowymi co umożliwia nam drukowanie doskonałej jakości zdjęć w dużych formatach. Takie rozwiązanie sprawdza się na przykład podczas produkcji tabla.

Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje i sugestie z Państwa strony. Prosimy o zapoznanie się z naszą ofertą.

1. Zdjęcia do dokumentów – proponujemy wykonanie zdjęć do dokumentów, które będą potrzebne uczniom w szkole (legitymacje szkolne, świadectwa maturalne, świadectwa ukończenia kursów). Standardowy rozmiar (do większości dokumentów) to 3,5×4,5. Wykonujemy również każdy inny format zdjęć. Zdjęcia wykonujemy na terenie Państwa placówki. Wszystkie zdjęcia są archiwizowane, a archiwum pozostaje w sekretariacie szkoły co umożliwia na przykład wprowadzenie zdjęć na stronę internetową szkoły lub użycie ich do e-dzienników. Zdjęcia wykonywane są na jednolitym tle przy zastosowaniu profesjonalnego oświetlenia. Ilość gotowych zdjęć to standardowo 8 sztuk. Zdjęcia maturalne lub dyplomowe to odpowiednio 6 i 4 sztuki. Odbiór jest możliwy w przeciągu 15 minut od wykonania zdjęć.

zdjęcia legitymacyjne

2. Zdjęcia grupowe – zdjęcia wykonywane na terenie Państwa placówki. W zależności od warunków atmosferycznych zdjęcia wykonujemy wewnątrz lub na zewnątrz budynku. Dostępne rozmiary zdjęć to 10×15, 13×18, 15×21, 20×30 i 30×40. Każde zdjęcie może być opatrzone dowolnym napisem (np. 2012 Klasa III b). Zdjęcia zamawiane są bezpośrednio u fotografa. Odbiór zamówionych zdjęć w przeciągu 2 dni roboczych na terenie Państwa placówki.

zdjęcie grupowe

3. Zdjęcia z drona – zdjęcie grupowe wszystkich uczniów i pracowników szkoły lub całego obiektu. Zdjęcie wykonywana z drona podczas dni sportu lub dni otwartych. Jednorazowo na zdjęciu może znaleźć się nawet ponad 500 osób. Gwarantujemy, że każda z osób będzie mogła się rozpoznać. Format zdjęcia 20×30, 30×45 lub wydruk wielkoformatowy. Zdjęcie jest wykonywane wyłącznie podczas sprzyjających warunków atmosferycznych i wymaga około 45 minut przygotowań. Zdjęcie w postaci wielkoformatowego wydruku jest doskonałą wizytówką Państwa placówki. Można je powiesić w oprawie na przykład w głównym holu szkoły.

4. Tabla szkolne – proponujemy wykonanie szkolnych tablo dla uczniów kończących edukację (podstawową, gimnazjalną czy licealną). Tablo jest doskonałą pamiątką tak dla uczniów jak i dla grona pedagogicznego. Formaty tablo 20×30, 30×40 oraz tablo wielkoformatowe przeznaczone do zawieszenia na ścianie. Zdjęcia do tablo wykonujemy przy okazji zdjęć do dokumentów. Zdjęcia grona pedagogicznego wykonujemy w terminie dogodnym dla Państwa. Jako tło proponujemy własne, profesjonalne fotografie (na przykład Kraków z lotu ptaka, pejzaże, itp.) lub tło wykonane specjalnie dla Państwa (np. zdjęcie szkoły, patrona). Wykonanie tła specjalnego w żaden sposób nie powoduje zwiększenia kosztów wykonania zlecenia. Tablo wykonywane jest w przeciągu 1 tygodnia od zgromadzenia wszystkich zdjęć i wymaga pomocy jednego z nauczycieli celem weryfikacji imion i nazwisk pod zdjęciami.

5. Zdjęcia portretowe – wykonujemy profesjonalne sesje portretowe zarówno dla dzieci (zdjęcia z ulubionymi maskotkami, w przebraniu, itp.)  jak i dla młodzieży (zdjęcia na tłach cyfrowych, zdjęcia pamiątkowe z kolegami, zdjęcia sytuacyjne). Formaty zdjęć portretowych 10×15, 13×18, 15×21, 20×30.

portret

6. Identyfikatory indywidualne – identyfikacja wizualna każdego z uczniów. Identyfikatory mogą być w postaci kart plastikowych lub laminowanych wydruków. Identyfikator zawiera: imię i nazwisko ucznia, zdjęcia, logo i nazwę szkoły, adres szkoły oraz informacje dodatkowe do ustalenia z dyrekcją placówki. Dla każdej placówki identyfikatory są projektowane indywidualnie. Zdjęcia zamieszczone na identyfikatorach pozyskujemy ze zdjęć do dokumentów.

7. Obsługa fotograficzna uroczystości – wykonujemy pełną obsługę fotograficzną uroczystości szkolnych (bale, komersy, studniówki, ślubowania, itp.). Podczas uroczystości pracuje co najmniej 2 fotografów (w przypadku placówek dużych i bardzo dużych pracuje 4 osoby). Zdjęcia zamawiane mogą być albo za pośrednictwem internetu lub bezpośrednio u fotografa i jest możliwość ich udostępnienia drogą cyfrową nawet w trakcie uroczystości. Gotowe wydruki do odbioru po trzech dniach. Odbiór zdjęć bezpośrednio w szkole. Formaty zdjęć 10×15, 13×18, 15×21.

8. KOMUNIA – oferta dla 2-go klasistów. Zdjęcia komunijne wykonujemy wyłącznie po wcześniejszym ustaleniu terminu. Standardowy album zawiera: zdjęcie klasowe, portret i zdjęcie z księdzem (katechetą). Zdjęcia są dostarczane w okolicznościowych oprawach (do uzgodnienia z trójkami klasowymi lub dyrekcją placówki). Ponadto gwarantujemy, że każde dziecko będzie miało wykonane zdjęcie z momentu przyjęcia Komunii. Dzieci są również fotografowane podczas Mszy oraz w momencie wejścia i wyjścia z kościoła. Możliwe jest również wykonanie sesji zdjęciowej z rodzicami, rodzeństwem, chrzestnymi. Formaty zdjęć od 9×13 do 15×21. Podczas komunii pracuje zawsze dwóch fotografów i asystent pomagający ustawiać dzieci do zdjęć grupowych. Zdjęcia portretowe i sesje zdjęciowe wykonujemy również podczas trwania białego tygodnia.

zdjęcia z komunii

To tylko część naszej oferty. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt. Ceny są ustalane indywidualnie w zależności od ilości zainteresowanych osób oraz ilości zamawianych zdjęć. Naszą ofertę staramy się maksymalnie dopasować do potrzeb danej placówki.