Łukasz Gągulski

Fotograf, grafik, specjalista Desktop Publishing.

WIĘCEJ O MNIE

Łukasz Gągulski

Łukasz Gągulski - fotograf, grafik, specjalista Desktop Publishing. Przygodę z fotografią analogową rozpoczął w wieku 16 lat. Od 1999 roku zawodowo zajmuje się fotografią i grafiką wydawniczą, oraz organizacją produkcji poligraficznej. Współpracuje z kilkudziesięcioma wydawnictwami i drukarniami na terenie całego kraju.

Współzałożyciel i twórca Kwartalnika Kulturalnego KAMELEON w Krakowie (ISSN: 1734-3305).

Od 2005 roku fotoreporter pracujący dla największych mediów w Polsce. Na stałe współpracuje z Polską Agencją Prasową PAP, dziennikiem Super Express oraz Polską Agencją Fotografów FORUM.

W 2012 r. otrzymał prestiżowy tytuł Artysty Fotografika RP nadany przez Stowarzyszenie Twórców Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, oficjalnego reprezentanta Polski w Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique) - jedynej na świecie organizacji fotograficznej uznanej i reprezentowanej przez UNESCO.

Autor kilkuset wydawnictw reklamowych - folderów, plakatów, kalendarzy oraz okładek i ilustracji książkowych. Kilkadziesiąt tysięcy publikacji fotograficznych na łamach ogólnopolskich i zagranicznych czasopism (m.in. "The Guardian", "The Washington Post", „Gala” „Fakt”, „Wprost”, „Polityka”, „Polska The Times”, „Newsweak”, „Party”, „Playboy”, „Super Express”, „CKM”, „Puls Biznesu”, "Cosmopolitan", „ Forbes” i inne).

.

.

.